Víte, že...

Pořádáme čtení pro rodiče a děti. 

 

Knihovna se zapojila do projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019. Jedná se o projekt na podporu čtenářské gramotnosti. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu jsme přihlásili letošní žáky první třídy ZŠ Radostín. Se školou spolupracujeme během celého roku. 

Do knihovny také chodí děti s paní učitelkou z místní mateřské školy. I pro MŠ chystáme čtení a drobné doprovodné akce.

 

 

Knihovna se připojila k mezinárodnímu projektu S knížkou do života (Bookstart). Projekt je zaměřen především na získání pozitivního vztahu ke knize, čtení a čtenářství u nejmenších dětí, a to ve spolupráci s rodiči.

V knihovně pořádáme několik akcí, kde vítáme účast rodičů s dětmi již od útlého věku. Jde o společné čtení, divadélko i tvořivé dílny.

Rodiny s novorozenci z obce získají u příležitosti vítání občánků set dárků od knihovny (taška projektu, knížka pro děťátko, audiokniha, speciálně vydaná metodická publikace pro počáteční čtení rodičů s dětmi, seznamy doporučené literatury pro předškolní děti, poukaz na členskou legitimaci do knihovny, pozvánky na připravované akce,...).